اندازه گیری کف، نحوه محاسبه متر مربع

آموزش اندازه گیری کف برای کفپوش 5/5 (22)

زمانی که قصد دارید که پارکت لمینت و یا کفپوش پی‌وی‌سی خود را سفارش دهید، باید از قبل، متراژ مورد نظر خود را اندازه گیری کرده باشید. اندازه گیری کف منزل و یا محیط کار بسیار راحت است که قبل از اندازه گیری باید نکاتی را در نظر داشته باشید. با فروشگاه ماهون همراه باشید.
ما در مقاله زیر به شما روش اندازه گیری کفپوش و نحوه محاسبه متراژ محیط برای لمینت یا کفپوش مورد نیازتان را به شما آموزش خواهیم داد.
شما برای اندازه‌گیری باید مواردی چون ستون و یا شومینه را جزئی از زمین به شمار آورید و آن را اندازه‌گیری کنید.

فروشگاه ماهون

نحوه اندازه گرفتن کفپوش

اگر اتاق و محیط مربع و مستطیل شکلی دارید، محاصبه‌ی آن بسیار راحت است. فقط کافی است که طول و عرض مکان را با متر اندازه گیری کنید و طول و عرض را در هم ضرب کنید. همانند مثال زیر

نحوه محاصبه متراژ، نحوه محاسبه متر مربع
اندازه گیری کف

همچنین اگر منزل یا محیط کارتان دارای اتاقهای متعدد باشد با اندازه گیری مساحت هر اتاق یا سالن و جمع کردن متراژ آنها میتوانید متراژ نهایی محیط را بدست بیاورید.

 

پارکت لمینت‌ها به چه صورت محاصبه می‌شوند؟

اگر شما قصد خرید این محصولات را دارید، باید به شما بگوییم که این محصولات را باید به صورت بسته‌ای خریداری کنید که متراژ هر بسته با توجه به نوع برند متفاوت است.
به عنوان مثال: اگر محیط مورد نظر ۶۰ متر مربع است و یک بسته‌ی برند چامسان ۱٫۸۵متر مربع را پوشش دهد باید همانند فرمول زیر محاصبه کنید.

۶۰ ÷ ۱٫۸۵ = ۳۲٫۴۳

متراژ مورد نیاز ÷ متراژ بسته مورد نیاز= تعداد بسته مورد نیاز

که در این صورت باید ۳۳ بسته سفارش دهید.
نکته: برای اینکه ممکن است هنگام نصب کفپوش کسری داشته باشید، ما به شما دو روش در محاصبه‌ی کفپوش مورد نیاز پیشنهاد میکنیم; ۱۰ درصد به متراژ خود اضافه کنید و یا ۳ بسته به متراژ خود برای اضافات و عدم کم بودن کفپوش اضافه کنید.
که پیشنهاد ما به شما این است که برای جلوگیری از مشکل کسری لمینت ۳ بسته اضافه سفارش دهید. (در صورت اضافه بودن می‌توانید بسته های باز نشده را حداکثر تا ۱ هفته بعد از تاریخ خرید مرجوع نمایید)

 

 

امیدواریم که این مقاله، مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

امتیاز دهید.

2 thoughts on “آموزش اندازه گیری کف برای کفپوش”

  1. سلام ،اگر دمای محیط چه درزمستان،چه در تابستان،ماکزیمم ومینیموم،،درنصب کفپوشهایpvc,تاثیر دارد،۵۰درجه تابستان،،۰درجه زمستان

    1. با سلام
      برای چنین اختلاف دمایی شما باید از لمینت‌های آلمانی یا بلژیکی استفاده نمایید، همچنین لمینت‌های چینی درجه ۱ نیز برای شما مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *